Gündem

Koronavirüs nedeniyle ten rengi değişen doktorla ilgili flaş gelişme!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ten rengi koyulaşan Çinli doktor Yi Fan ile ilgili bir gelişme yaşandı. Buna göre, Çinli doktor Yi Fan’ın ten renginin normale döndüğü belirtildi. 

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyaya yayıldı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ten rengi koyulaşan Çinli doktor Yi Fan ile ilgili bir gelişme yaşandı. Buna göre, Çinli doktor Yi Fan’ın ten renginin normale döndüğü belirtildi.

Salgının başladığı Vuhan kentinde 18 Ocak’ta koronavirüse (Covid-19) yakalanan ve iki aylık tedavinin ardından koronavirüsü yenen Doktor Yi Fan’ın, virüsün karaciğerde hasar oluşturması sonrası değişen ten renginin normal rengine döndüğü belirtildi.

TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Çin yerel medyasında yer alan habere göre, Fan, koronavirüs tedavisi sürecinde kendisine yardımcı olan ünlü bir solunum uzmanı ve Çin Mühendislik Akademisi başkan yardımcısı Wang Chen’in yerel bir hastanede bir etkinliğe katıldığını duydu. Etkinlikte Chen’i ziyaret eden Fan’ın ‘ne kadar iyileştiğini göstermek’ için maskesini çıkardı. Fan’ın ayrıca, Chen’e hayatını kurtardığı için minnettarlığını ifade etmek için bir demet çiçek verdi. O anlar amatör kamerayla kayda alındı.

DİĞER DOKTOR YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Ten rengi değişen ve 4 ay boyunca Covid-19 tedavisi gören Wuhan Merkez Hastanesi doktorlarından Ürolog Hu Weifeng’ın ise Haziran ayında hayatını kaybetmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu