Gündem

Koronavirüs hastası olduğu içi işinden evinden kovulan gence Bakan Koca el uzattı!

Koronavirüsü taşıdığı halde Tuzla Devlet Hastanesi’nde tedavi edilmediğini, işinden kovulduğunu ve sokaklarda kaldığını söyleyen Ensari Koç isimli gence, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca el uzattı. Genç kovulduğu işe de geri döndü!

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya düşen bir videoda Tuzla Devlet Hastanesi bahçesindeki bakta yattığını, koronavirüs testi pozitif çıktığı için işinden kovulduğunu ve gidecek hiçbir yeri olmadığını söyleyen Ensari Koç, “Bir yere gidemiyorum, şu an hastanenin önündeyim. Rahatsızım, nefes almakta zorlanıyorum, sürekli öksürüyorum, başım ağrıyor, halsizim. Kimse bana yardım etmiyor” dedi. Haberin basında yer almasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gece el uzattı.

KORONAVİRÜS’Ü ATLATTI!

Gencin yardım isteğine değinen Koca, “Ensari Koç isimli gencin 30 Ağustos’ta yapılan testi pozitif çıkmış ve ilaç tedavisine başlanmış. Tedavisinin ardından 10 Eylül’de yapılan kontrol testinin sonucu ise negatif çıkmış. Yani hastalığı atlatmış. Bugün yardım talebi üzerine, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tetkikleri tekrar yapıldı, Covid-19 bulgusuna rastlanmadı. Hastanede yatışını gerektirecek bir sağlık durumu yok” dedi.

KOVULDUĞU İŞİNE GERİ DÖNECEK!

Genç ile de görüştüğünü dile getiren Sağlık Bakanı, “Kendisiyle yapılan görüşmede; hastalığı duyulunca çalıştığı şantiyeye ve akrabalarının evine kabul edilmediğini söylüyor. Bu sebeple bir misafirhanede konaklama imkanı sağlandı ancak kendisi istemedi. Çalıştığı işyeri ile görüştüğünü ve tekrar oraya döneceğini ifade etti. Hastamıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tüm dünyayı kasıp kavuran bu hassas dönemde her zamankinden daha duyarlı olmak zorundayız. Mücadelenin galibi olmak için birlik olalım” dedi.

ENSARİ KOÇ’UN VİDEOSU

 

Etiketler

İlgili Makaleler