Genel

Koronavirüs aşısını bulan Prof Dr. Uğur Şahin’den ‘mutasyon’ açıklaması!

Dünya genelinde koronavirüsle mücadele devam ederken, İngiltere’de mutasyona uğramış koronavirüs tespit edildi. Gelen bu haberle herkes panik yaşadı. Vatandaşlar koronavirüs aşısının etkili olup olmayacağını merak etti. Koronavirüs aşısını bulan Prof Dr. Uğur Şahin tarafından ‘mutasyon’ açıklaması yapıldı. Şahin, İngiltere’de görülen yeni mutasyona karşı da Pfizer/BioNTech aşısının etkili olacağını belirtti.

Corona virüs aşısını geliştiren BioNTech’in üst yöneticisi Prof. Dr. Uğur Şahin, küresel çapta panik yaratan corona virüs varyantına karşı geliştirdikleri aşının etkili olacağı konusunda emin olduğunu ifade etti.

Amerikan ilaç devi Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşıya Avrupa Birliği tarafından onay verilmesinden kısa bir süre sonra Bild TV’ye konuşan Prof. Dr. Şahin, BioNTech şirketinin mutasyonu ilerleyen günlerce inceleyeceğini fakat meseleye itidalli yaklaştığını söyledi.

CNNTürk’te yer alan bilgilere göre henüz corona virüs aşısı olmadığını fakat olmak istediğini ifade eden Uğur Şahin, “Çalışanlarının işlerine devam edebilmeleri için aşılanmalarının daha önemli olduğunu da sözlerine ekledi.