Sağlık

Koronavirüs aşısı İzmir’de!

Ankara ve İstanbul’da gönüllü sağlık çalışanlarında uygulanan Çin'den getirilen yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de gönüllü sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Ankara ve İstanbul’da gönüllü sağlık çalışanlarında uygulanan Çin’den getirilen yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde de 34 gönüllü sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin internet sitesinde yer alan açıklamada, koronavirüs aşı uygulaması, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Şükran Köse öncülüğünde, Başhekim Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu’nun da katıldığı organizasyonla yapıldı.

“UMUT VERİCİ OLACAĞINI TEMENNİ EDİYORUM”

Prof. Dr. Şükran Köse, koronavirüs aşı uygulanan sağlık çalışanlarında ciddi bir yan etkinin gözlenmediğini belirterek “Yapmış olduğumuz, bu Faz 3 çalışmasıyla aşının insanları yeterince koruyup koruyamadığı ve ne kadar antikor oluşturduğunu gözlemleme fırsatımız olacak. Bu çalışmada yer almanın, bir enfeksiyon hastalıkları ve immünoloji hocası olarak beni oldukça heyecanlandırdığını da belirtmek isterim. Yapılan aşı çalışmalarının insanlık ve insanlarımız için umut verici olacağını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı. Başhekim Emiroğlu ise aşı denemelerinin sürdüğü 20 merkezden biri olmalarının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

34 GÖNÜLLÜYE UYGULANDI

Hastanede koronavirüs aşının, ilk etapta 34 gönüllü sağlık çalışanına uygulandığı açıklandı.