Gündem

Korkutan olay! YKS’den çıkan kişi koronavirüs şüphesiyle hastaneye götürüldü

Normalleşme sürecinin ardından vaka sayılarının arttığı Diyarbakır'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sonrası F.K. (19), koronavirüs şüphesiyle hastaneye götürüldü. F.K., sınav sonrası öksürük ve yüksek ateş şikayetleri nedeniyle hastanede tedavi altına alındı. 

Normalleşme sürecinin ardından koronavirüs vakalarında artış yaşanan Diyarbakır’da Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) sonrası F.K. (19), yüksek ateş ve öksürük nedeniyle hastaneye götürüldü. Koronavirüs şüphesiyle hastaneye götürülen F.K.’nin tedavi altına alındığı ve test yapılacağı öğrenildi.

Merkez Yenişehir ilçesinde F.K., Diyarbakır Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda YKS’nin ikinci oturumu olan AYT’ye girdi. Sınav sonrası sınıftan çıkan F.K.’nin öksürük ve yüksek ateş şikayetleri üzerine okula koruyucu ekipmanla sağlık görevlileri geldi.

TEST YAPILACAK

F.K., koronavirüs şüphesiyle ambulansla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Hastanede tedaviye alınan F.K.’ye test yapılacağı öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler