Gündem

Korkutan gelişme! Köy muhtarı koronavirüse yakalandı

Vaka sayılarının arttığı Diyarbakır'dan yine kötü haber geldi. Bir köyün muhtarı kızının nişanı için Batman'a gitti. Köye dönüş yapan muhtarın koronavirüs testi pozitif çıktı. Muhtarın ailesinden 4, komşularından ise 1 kişide koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine köy karantinaya alındı. 

İkinci dalga paniği yaşanan Diyarbakır’dan kötü haberler gelmeye devam ediyor. Bismil ilçesine bağlı Başhan köyünün muhtarı kızının nişanı için gittiği Batman’dan döndüğünde koronavirüse yakalandı. Sonrasında muhtarın ailesinden 4, komşularından ise 1 kişide koronavirüs tespit edildi. Bunun üzerine köy önlemler kapsamında karantinaya alındı.

Bismil’e bağlı 120 haneli bin nüfuslu Başhan köyünün muhtarı Şirin Avcı, kızının nişanına katılmak için Batman’a gitti. Dönüşte yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile hastaneye kaldırılan Avcı’nın koronavirüs testi pozitif çıktı.

KÖYE GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KAPATILDI

Yapılan filyasyon çalışmalarında ailesinden 4 komşularından ise 1 kişide virüs tespit edilmesi üzerine köy giriş çıkışlara kapatılarak karantinaya alındı.

KARANTİNAYA ALINDI

Bismil İlçe Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada, Başhan köyünün salgının kontrol altına alınması için 14 gün süreyle karantinaya alındığı duyuruldu.

Açıklamada, istisnai durumlar dışında sokağa çıkılmamasına, gerekli tüm tedbirlerin uygulanmasına karar verildiği bildirildi. Jandarma ekipleri, köyün etrafında geniş güvenlik önlemleri alırken, filyasyon ekiplerinin köydeki çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Köy sakinlerinin ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı öğrenilirken, ilçede karantinaya alınan köy sayısı da 3’e yükseldi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu