Gündem

Korkutan gelişme: Dikkat! Koronavirüsün belirtileri değişti

Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken, mutasyonlu virüs ülke geneline yayıldı. Mutasyonlu virüsün de etkisiyle vaka sayısı 50 bine dayandı. Bu olumsuz gelişmeyle koronavirüsün belirtileri de değişti. Hastalıkta öksürük ve ateş gibi en sık görülerin semptomlara hapşırma, burun akıntısı ve titreme gibi faklı belirtiler de eklendi. Mutant virüse yakalananlarda hapşırma, burun akıntısı ve titreme gibi faklı belirtiler görülüyor.

Türkiye’de günlük vaka sayısı 60 bine dayandı. ‘İngiliz mutantı’nın da etkisiyle vaka artış hızı da günden güne yükselirken, yine mutant virüse bağlı olarak belirtilerin de değiştiği ortaya çıktı.

7 NİSAN KORONAVİRÜS TABLOSU KORKUTTU

Türkiye’de son 24 saatte 302 bin 108 koronavirüs testi yapıldı, 54 bin 740 kişinin testi pozitif çıktı, 276 kişi yaşamını yitirdi, hasta sayısı 2 bin 203 oldu.

KORONAVİRÜSÜN BELİRTİLERİ DEĞİŞTİ

İngiltere kaynaklı mutant virüsün de etkisiyle vaka sayısı 60 binlere dayanırken, bu virüsün sadece vaka artışını etkilemediği, hastalığın belirtilerini de değiştirdiği ortaya çıktı. Koronavirüs salgının başından beri en sık görülen belirtilerin başında ateş ve öksürük gelirken, son zamanlarda farklı belirtilerle gelen hastaların da testlerinin pozitif çıktığı aktarıldı.

Hürriyet gazetesinden Osman Müftüoğlu bugünkü köşesinde bu konuya yer verirken, bu belirtilerin, hapşırma, geniz ve burun akıntısı, iştahsızlık ve titreme olduğunu belirterek, son zamanlarda bu 4 belirtiyle daha fazla karşılaşıldığını ifade etti.