DepremlerGündem

Korkutan deprem açıklaması: Bu bölgede yaşayanlar dikkat!

Malatya’nın Pütürge ilçesinde dün 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Paniğe neden olan depremin ardından deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür önemli açıklamalarda bulundu. Malatya’da gerçekleşen depremi değerlendiren Prof. Görür, dünkü depremi işaret ederek “Bugünkü deprem de gösteriyor ki depremler bu hatta doğru ilerliyor” dedi.

AFAD tarafından alınan bilgilere göre, dün saat 17.02’de Malatya’nın Pütürge ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem paniğe neden oldu. 5.2’lik depremin ardından önemli bir açıklama geldi.

‘BÜYÜK DEPREMLER ÇELİKHAN-ERKENEK HATTINA KAYDI’

Malatya’daki depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Görür, “Arkadaşlar, Malatya- Pütürge/Tekederesi yöresinde 5,2’lik deprem oldu. Daha önce, 12/11/2021’de de burada 4,8 deprem olmuştu. Biliyorsunuz, 2020 Elazığ depreminden sonra büyük depremlerin Çelikhan- Erkenek hattına doğru kayacağını söylemiş yöneticileri uyarmıştım” dedi.

“DEPREMLER BU HATTA DOĞRU İLERLİYOR”

Prof. Görür, “Bugünkü deprem de gösteriyor ki depremler bu hatta doğru ilerliyor. Deprem zamanı bilinmez ama, yerel yöneticilerin dikkatli olup “Risk Azaltma Planlarını” hazırlayıp çalışmalarını yapmasında fayda vardır. Sevgiyle” ifadelerini kullandı.