Gündem

Korkunç olay! Doğumda bebeğin kafası koptu!

Brezilya'da korkunç bir olay yaşandı. 26 yaşındaki anne normal doğum yaptığı esnada korku dolu anlar yaşadı. Bebeğin doğum esnasında kafasının kopması üzerine hastane hakkında soruşturma başlatıldı. Acılı annenin ise psikolojik tedavi görmeye başladığı bildirildi.

Brezilya’da adı açıklanmayan 26 yaşındaki anne adayının sancılarının tutması üzerine hastaneye kaldırıldı. Genç kadın sezeryenle doğum yapacakken son dakikada karar değişikliği ile normal doğuma zorlandı.

BEBEĞİN KAFASI DOĞUM ESNASINDA KOPTU

Kadının sezaryen ile doğurması gerekirken, hastane çalışanları bebeği doğal yollarla dünyaya getirmeye çalıştı. Doğum esnasında bebeğin kafası annenin rahmine sıkıştı. Yapılan müdahale sonucu bebeğin kafası kopup yere düştü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bebeğini kaybeden kadının akrabası Amanda Vieira, doktorların ceninin sağlık problemleri nedeniyle sezaryen ile alınması gerektiğini söylediklerini belirtti. Vieira, doktorları uyarmalarına rağmen doğum servisindeki personelin normal doğum ısrarının bu duruma sebebiyet verdiğini söyledi.

Polis, kadını hastaneye yollayan doktorun raporuna rağmen doğum servisindeki personelin kadını sezaryene almak yerine üç saat boyunca normal doğum için uğraşmış olduğunu belirtti.

Acılı eş olayın ardından eşinin sekiz aylık hamile olduğunu, doğum sancısı tutunca ambulansla kendi doktorlarına gittiklerini, kendi doktorlarının bebeğin sezaryenle dünyaya getirilmesi gerektiğini söyledi.

ACILI ANNE PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYOR

Olayı anlatan eş, tüm ısrarlara rağmen doğum servisi personelinin karısını doğal yollarla doğurması için üç saat bekletip doğum odasına aldıklarını söyledi. Kadının doğumda zorlandığı ve bebeğin annesinin rahminden çıkarılırken kafasının kopup düştüğü öğrenildi.

Annenin yaşadığı olaydan sonra büyük şok yaşadığı ve hala tedavi altında tutulduğu belirtildi. Öte yandan hastane hakkında soruşturma açıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu