Gündem

Konya’da Kadir Şeker davasında yeni gelişme!

Konya'da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Kadir Şeker, Özgür Duran tarafından şiddet gören kadını kurtarmak istedi. Yaşanan kavga sonucu katil olan Kadir Şeker davası hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Sosyal medyadan dikkat çeken olayla ilgili polis, görgü tanıklarının ifadelerine başvuracak.

Konya’da üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Kadir Şeker parkta şiddet gören kadını kurtarmak için kavgaya dahil oldu. Kavganın büyümesi üzerine çıkan boğuşmanın ardından katil olan Kadir Şeker davası ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ayrca sosyal medyada ise Kadir Şeker’in serbest kalması için ‘#kadiricinadalet’ etiketiyle kampanya başlatıldı.

YENİ GELİŞME YAŞANDI
T24’te yer alan habere göre; soruşturmayı genişleten savcılık ve polis yeni bulgulara ulaştı. Sosyal medyada da büyük yankı bulan olayın ardından harekete geçen Konya Emniyeti, cinayetle ilgili yeni görgü tanıklarını ortaya çıkardı. Polis, savcılık talimatıyla birlikte görgü tanıklarının bilgisine başvuracak. Görgü tanıklarının vereceği ifade katil zanlısı olduğu gerekçesiyle tutuklanan üniversite öğrencisi Şeker’le ilgili yeni gelişmelerin önünü açabilecek.

KEŞİF YAPILACAK
Bu arada savcılık olayla ilgili bu gece olay yerinde keşif işlemine başladı. Soruşturmayı yürüten savcı tarafından yapılan ve adli soruşturmanın önemli unsurlarından olan yer gösterme işlemi için tutuklu katil zanlısı Şeker de cezaevinden alınarak olay yerine getirilecek. Şeker, olayın nasıl yaşandığını bu kez olay yerindeki tatbikatta savcıya anlatacak. Keşfin güvenlik gerekçesiyle gece yapılacağı belirtildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı