İzmir Haberleri

Konak'ta satranç heyecanı başlıyor!

Konak Belediyesi’nin, bu yıl 5.’sini düzenlediği, “İsmet İnönü Anısına Okullar Arası Satranç Turnuvası”, İzmir Kültür Park 3 No’lu Hol’de başladı. İki gün sürecek olan turnuvanın başlangıç hamlesini, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ile 11 yaş grubunda dünya şampiyonu olan Arda Çamlar yaptı.

Turnuvaya Konak’taki okullardan yoğun bir katılım olduğuna işaret eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Bugün bu salonda çocuklarımızın satranca verdiği önemi görüyoruz. Bu yoğun katılım bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Turnuvamızı Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı, Türkiye Cumhuriyeti 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü anısına düzenliyor olmaktan da büyük bir kıvanç duyuyoruz” dedi.

80 OKUL KATILDI

Konak Belediyesi’nin düzenlendiği her sene okullardan yoğun ilgi gören turnuva bu yıl 80 devlet okulu ve 392 öğrenci katılımıyla gerçekleştiriliyor. İlk, orta ve lise kategorilerinde yapılan turnuva, satranca sevdalı yüzlerce öğrencinin kıyasıya rekabetine sahne oluyor. 6 tur takımın eşleştirildiği turnuvada öğrenciler kendi kategorilerindeki rakiplerini elemek için mücadele ediyor. 

Turnuvada ilk üçe giren okul takımlarına ve takım sporcularına kupa ve madalyaları, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle verilecek.

Bir cevap yazın