Gündem

Kız arkadaşına cübbe giydiren avukat meslekten men edildi!

Adana’da bir avukatın kız arkadaşına müstehcen bir şekilde cübbe giydirmesi Adana Barosu’nu ayağa kaldırdı. Cübbenin kolunda Adana Barosu yazdığı görülürken Baro, ‘mesleğin onuruna saldırı’ şikâyetiyle mahkemeye başvurdu. Yayınlanan fotoğrafların sahibi ise olaydan sonra hesabını dondurdu. Hürriyet’ten Musa Kesler’e konuşan Adana Barosu Başkanı Veli Küçük şunları söyledi:

“Avukatlık mesleği yurttaşın adalete erişiminin çıkış noktası. Bu yaşanan meslek mensuplarının itibarını zedeleyen bir davranış. Böyle pozlar için doktor kıyafeti giyen de, polis kıyafeti giyen de var diyorlar. Orada cüppe var, kolunda da Adana yazıyor. Kolunda Adana yazınca da Adana’da rahatsızlık oluşturdu.

Filmde veya sanatsal faaliyette olsa kimse çok rahatsız olmaz. Ama sosyal medyada kullanılınca meslektaşlarımızı rahatsız etti. Adanalılar da rahatsız oldu. Şehir dışından arayanlar oldu. Diğer barolardan arayanlar oldu. Kim olduğunu da tespit ettik. Bu kişi avukat değil, avukatın katibiymiş. Avukat arkadaş işine son verdi.”

Bir cevap yazın