GündemManşet

Kırmızı renkli illerde yeni corona virüsü kısıtlamaları uygulanacak! Hangi iller kırmızı renkli?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı ardından açıklamada bulunan Erdoğan kırmızı kategorideki iller için yeni corona virüsü tedbir kararları alındığını duyurdu. Bu nedenle birçok vatandaş internet sayfaları üzerinden “Hangi iller kırmızı renkte?” sorusunun cevabını araştırmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün yaptığı açıklamalarda “Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80’ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.” İfadelerini kullandı.

Bu kapsamda kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak uygulanacağı bildirildi. Vatandaşlar ise hangi illerin kırmızı kategoride yer aldığını merak ediyorlar.

Hangi iller kırmızı renkli?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden yeni risk haritasını paylaştı. İşte Bakan Koca’nın paylaştığı haritaya göre illerin risk durumu:

Bakan Koca illerin risk durumunu bildirdiği paylaşımda, “İllerimizin risk durumunu gösteren son haritamız. Virüs gücünü kaybetmiş değil. Bu haritayı maviye çevirmek elimizde. Aşı programı toplum bağışıklığını sağlayana kadar mücadele etmeliyiz. Zor olanı aştık kolay olanı kaybetmeyelim.” İfadelerini kullandı.