GenelGündem

Kırmızı kodla aranan teröristin sağ kolu avukat çıktı

Kırmızı kategoride olan ve Diyarbakır'da öldürülen terörist Müzeyyen Aydınlı'nın sağ kolunun avukat Merve Nur Doğan olduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır’da yapılan operasyonda ölü olarak ele geçirilen Müzeyyen Aydınlı‘nın üzerinden çıkan fotoğraflar teröristin sağ kolunun kimliğini ortaya çıkardı. İstanbul’da avukat olan Merve Nur Aydın‘ı, teröristle çekilmiş samimi fotoğrafları ele verdi. Avukatın ayrıca Diyarbakır barosuna kayıtlı olduğu ortaya çıktı.

Kırmızı kategorideki terörist Müzeyyen Aydınlı’nın en yakınındaki kişi Diyarbakır Barosu’na kayıtlı avukat Merve Nur Doğan olduğu belirlenirken, terörist, jandarmanın ve emniyetin ortak çalışmasıyla saklandığı yerde yakalanarak gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca 3 Ekim’de gerçekleştirilen Yıldırım-7 operasyonunda, 4 terörist etkisiz hale getirilmiş, ölü ele geçirilen teröristlerden birinin, terörden arananlarda ‘Kırmızı’ kategoride yer alan sözde Orta Saha Amed Eyaleti Özel Güç (Kalender) sorumlusu ‘Amara Doktor’ kod adlı ‘Müzeyyen Aydınlı’ olduğu tespit edilmişti.

SAMİMİ POZLARI ORTAYA ÇIKARDI

Terörist Müzeyyen Aydınlı’nın öldürüldüğü operasyonda, örgüte ait materyeller ve fotoğraflara da el konulurken, fotoğraflar arasında terörist Aydınlı ile bir başka kadın teröristin samimi pozları ortaya çıktı.

DİYARBAKIR BAROSU’NA KAYITLI

Yapılan araştırma sonrası terörist Aydınlı’nın yanındaki kadının kimliği belirlendi. Teröristin Diyarbakır Barosu’na kayıtlı Merve Nur Doğan isimli avukat olduğu, örgüte 2018 yılında katıldığı ve Doğa Dilşa (Bese) kod adını aldığı tespit edildi. Jandarma ve emniyetin müşterek operasyonu ile terörist saklandığı yerde yakalanarak gözaltına alındı.