Gündem

Kırmızı Göl'de bulunan bavuldaki ceset hakkında açıklama: "Vahşet"

Güney Kıbrıs’ta Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) teğmeni Nikos Metaksas tarafından öldürülen Maricar Valtez (29) Kırmızı Göl’de bavulun içinde çürümüş bir vaziyette bulundu.

Valtez’in ellerinin yanında tüm vücudunun da iplerle sarıldığı belirlendi. ‘Kırmızı Göl’den çıkarılan bavul ile ilgili basına fotoğraflar servis edildi. Rum dalgıç, cesedin bulunduğu bavulu elleriyle yandaki tekneye kadar taşıyor.

Alithia, Başkanlık Sarayı’nda bulunan İtfaiye Teşkilatı Başkanı Markos Trangolas’un, cesedin bulunması ile ilgili olarak Rum Lider Nikos Anastasiadis’e, “başkanım bulduk, bulduk” diye seslendiğini öne çıkardı.

“İLK KEZ BÖYLE VAHŞET GÖRÜYORUM”

Anastasiadis’i arayarak olay yerinden bilgi veren Rum Polis Genel Müdürü Kipros Mihailidis de “42 yıllık görev hayatımda ilk kez böyle bir vahşet görüyorum” dedi. Kıbrıs Rum Kesimi’nde ortaya çıkan seri cinayetler sonrasında Kıbrıs Rum Adalet Bakanı Ionas Nicolaou görevinden istifa etmişti. Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis de; Polis Genel Müdürü Müdürü Zacharias’i görevden almıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı