GündemPolitika

Kılıçdaroğlu’nun sözleri Davutoğlu’nu kahkahalara boğdu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ziyaretinin ardından görüşmenin detayları ortaya çıkıyor. Görüşmede Kılıçdaroğlu'nun söylediği sözlerin Davutoğlu'nu kahkahalara boğduğu öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ziyaretinin ardından görüşmenin detayları merak konusu olmuştu.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya görüşmenin detaylarını yazdı. Sarıkaya’nın aktardığına göre; Görüşmede Kılıçdaroğlu’nun sözleri üzerine Davutoğlu’nun kahkahalar attığı öğrenildi.

Muharrem Sarıkaya’nın görüşmeye ilişkin yazısının bir bölümü şöyle:

BAŞBAŞA 15 DAKİKA

Her iki partinin yetkilerinin aktardığına göre iki saat süren görüşmenin 15 dakikası iki liderin baş başa görüşmesi şeklinde geçmiş.

“Heyetler arası görüşmeler oldukça sıcaktı, birinin bıraktığı yerden aynı düzlemde diğeri devam etti” dediler.

Örneğin Davutoğlu, “Dışlayıcı popülizme ve otokrasiye karşı, kapsayıcı demokraside tavır almak önemli” demiş.

Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin asli unsuru siyasi partiler aracılığıyla, parlamenter demokraside ancak buna ulaşabiliriz” diye devamını getirmiş.

Davutoğlu, devlet yönetimindeki aksamalardan ve tek kişinin karar alma mekanizmasının getirdiği sorunlardan söz etmiş.

Kılıçdaroğlu, “Bürokraside öğrendiğim bir şey var, sana sürekli evet diyeni değil, hayır diyeni iyi dinle, onun içinde doğru olanı bulursun” demiş.

FETÖ SUÇLAMASI

Davutoğlu bir ara FETÖ ile mücadeleden söz ederken beraberindeki arkadaşlarını göstermiş.

Kendisinin de Başbakanlığı döneminde koruma ekibini seçerken çok dikkat edip seçici olduğunu söylemiş.

“Bakın FETÖ ile kararlı bir şekilde mücadele edenler bizimle beraber, diğerleri orada kaldı” dedikten sonra şöyle hayıflanmış:

“Bir de bizi FETÖ’cü yaptılar…”

Bu aşamada Davutoğlu dahil, iki heyette bulunanlara kahkaha attıran Kılıçdaroğlu’nun şu cümlesi gelmiş:

“Biz varken size düşmez…”

Kılıçdaroğlu, kendilerinin de FETÖ ile suçlandığını anımsatmış, göreve geldiklerinde bu konuda bütün detayları ile araştırma yapılması gerektiğinin altını çizmiş.”

Başta da belirttiğim gibi, henüz ittifaktan söz etmek için erken, ama söylemde ve görselde sağlananın sandıkta da oluşmasının adımları atılıyor.