Genel

Kılıçdaroğlu bayram ikramiyelerinin bin 500 TL olmasını istedi! Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar ödenecek?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Emeklilere ödenen bin TL bayram ikramiyesini az bulan Kılıçdaroğlu, bayram ikramiyelerinin bin 500 TL olmasını istedi. Peki, emekli bayram ikramiyeleri ne kadar ödenecek?

Türkiye’de emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda bin TL olmak üzere ikramiye ödemeleri yapılıyor. Bugün TBMM Başkanlığı seçimi öncesi partisinin grup toplantısında konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bayram ikramiyelerini az bulduğunu dile getirdi.

Kılıçdaroğlu bayram ikramiyelerinin en az bin 500 TL olması gerektiğini vurguladığı konuşmasında, “Emeklilere sesleniyorum; Hala bu iktidara oy mu vereceksiniz? Bayram ikramiyesi neden 1.000 TL. En az 1.500 TL isteyin, sizin hakkınız. Yıllarca alın teri döktünüz, bu ülke kalkınsın diye. Bu devlet size baksın biraz.” İfadelerini kullandı.

Emekli bayram ikramiyeleri ne kadar ödenecek?

Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle erken bir tarihte ödenen Ramazan Bayramı ikramiyeleri bin TL olarak hesaplara yatırıldı. Bu nedenle Kurban Bayramı ikramiye ödemelerinin de bin TL olarak yapılması bekleniyor.

İlgili Makaleler