Ekonomi

KIA sıfır arabalar yüzde 0 faiz ile satışa çıktı!

Sıfır araba sahibi olmak isteyen vatandaşlar Mart ayı kampanyalarını merak ediyorlar. KIA araba almak isteyenler için müjde geldi. KIA Sportage 31 Mart tarihine kadar yüzde 0 faiz ile satılacak. İşte o kampanyanın detayları…

İkinci el arabalardaki fiyat artışları vatandaşları sıfır araçlara yönlendirdi. Bu nedenle 2021 yılında araba sahibi olmak isteyenler araba şirketlerinin kampanyalarını araştırıyorlar. KIA Mart 2021 kampanyasını resmi internet sayfası üzerinden duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, KIA Sportage arabalar, 100.000 TL’ye 12 Ay %0 faiz fırsatıyla satışa çıktı. Söz konusu kampanyanın 01-31 Mart 2021 tarihleri arasında geçerli olacağı ifade edildi.

KIA tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Kampanya 01-31 Mart 2021 tarihleri arasında tabloda belirtilen sıfır araçlar için geçerlidir. Kampanya kapsamında kullanılabilecek krediler, bireysel Türk Lirası taksitli oto kredisidir. Kampanya kapsamında maksimum araç bedelinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120.000 TL üzerindeki kısmı için %50 kredilendirme yapılabilmektedir. Kredi oranının belirlenmesinde aracın Nihai fatura değeri dikkate alınacaktır. Kredi kullanımı finans kuruluşunun onayına bağlıdır. Finansal kuruluşunun, kredi koşullarında, kampanyada ve faiz oranlarında değişiklik hakkı saklıdır. İletişimde kullanılan görsel ve donanımlar ile kampanyanın geçerli olduğu versiyonlar farklılık gösterebilir. KIA binek aracınız, 2 yıl ya da 60.000 km yasal garanti altında olup anahtar teslim tarihinden itibaren toplamda 5 yıl ya da 150.000 km boyunca KIA Özel Garanti Onarım Güvencesi ile güvence altına alınmaktadır.