Gündem

Kendilerini filyasyon ekibi olarak tanıtan kişiler 17 yaşındaki kızı kaçırdı!

Gaziantep'te üç kişi, kendilerini filyasyon ekibi olarak tanıttıkları 17 yaşındaki Berfin Uçarı'ı hastaneye götürecekleri yalanını söyleyerek kaçırdı.

Gaziantep’te ilginç bir olay yaşandı. İddilara göre, daha önce kaçırılan ve jandarma tarafından yol kontrolü sırasında bulunan Berfin Uçar devlet korumasına alındı. Babasının isteği ile tekrar ailesine teslim edilen 17 yaşındaki Berfin’i kaçırmak için tekrar gelen F.Ç. isimli şahıs, Berfin’in kendisini balkona kilitlemesi sayesinde başarılı olamadı.

Babası Mehmet Uçar’ın Kahramanmaraş’a ifade vermeye gittiği 8 Eylül 2020 tarihinde, misafir kaldıkları dayılarının evine gelen hemşire ve sağlık görevlileri kılığındaki 3 şahıs, kendilerini filyasyon ekibi olarak tanıttı.

HASTANENİN BİR KAPISINDAN GİRİP ÖTEKİ KAPISINDAN ÇIKTILAR

Kaçırılma olayı nedeniyle Berfin’e muayene ve test yapılması gerektiğini söyleyen şahıslar, bir yakınıyla birlikte genç kızı hastaneye götürdü.

Hastanenin bir kapısından giren ve diğer kapısından Berfin’le birlikte çıkan şahıslar kayıplara karıştı. Kızının hastaneden kaçırıldığını öğrenen baba ise yıkıldı. Kızından tam 17 gündür haber alamadığını ifade eden acılı baba Mehmet Uçar, yetkililerden kızının bulunmasını istedi. (İHA)