İzmir Haberleri

Kemalpaşa’nın CHP Başkanı belli oldu!

Kemalpaşa’nın CHP ilçe seçim kongresinde heyecan doruktaydı. Adayların sabırsızlıkla beklediği karar sonunda belli oldu. İki adayın yarıştığı kongrede başkan adaylarının arasındaki fark 6 oy oldu. 

İlçe seçim kongresinde 138 oy ile başarıya koşan isim Ahmet Cemil Balyeli oldu. Sonuçlar açıklandıktan sonra, kürsüde açıklama yapan yeni İlçe Başkanı Ahmet Cemil Balyeli, kongrede kaybedenin olmadığının altını çizdi.

Rakip adayı Mehmet Ayçil‘in desteklerini isteyen Balyeli, “Sayın Mehmet Ayçil, efsane başkanımızdır ve öyle kalacaktır. Biz birlik ve beraberlik içinde partimizi iktidara taşımak için yola çıktık. Burada Sayın Mehmet Ayçil’e de ihtiyacımız var. Bütün partililere ihtiyacımız var. Kimsenin kimseyi ötekileştirmesini, başka bir yere gitmesini kabul etmiyorum. Hep birlikte iktidara yürüyeceğiz. Biz kongrelerimize demokrasi şöleni diyoruz. Çünkü biz demokrasiyi, halkın iradesini, örgütün iradesini, Ulu önderimizin dediği gibi egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmasını şölene çeviren bir partiyiz. Bu partiye sizlerle birlikte gönül vermiş olmaktan gurur duyuyorum. Biz Belediye Başkanımız Rıdvan Karakayalı ile yeniden bu topraklarda CHP bayrağını dalgalandırmaktan büyük onur duyuyoruz. Bu bayrağı dalgalandırmaya devam edecek ve CHP’yi iktidara taşıyacak kadroları bugün yeniden seçtik. Bizler siyaset yaparken önce insan odaklı olmak zorundayız. Kadınlarımızı daha çok siyasete dâhil etmek, gençlerimizi daha çok bir araya getirip, onların fikirlerini almak zorundayız. Küskünleri barıştıracağız. Birlik ve beraberlik içerisinde kardeşçe, siyaseti herkesin içine sindirerek yapacağız. Biz temiz, ilkeli, şeffaf ve birleştirici siyaset için çalışmaya hazırız. Rekor oylarla Kemalpaşa’da CHP iktidarını devam ettireceğiz. Ben ve yönetimim iddialıyız. Bu ilçede bugüne kadar yapılmamış çalışmaları yapacak, CHP’nin iktidar ateşini buradan yakacağız. Atatürk’ün mesken tuttuğu bu topraklarda onun mirasını sonuna kadar yaşatacak, onun ilke ve inkılaplarından, devrimlerinden ödün vermeden yürüyeceğiz” sözlerini dile getirdi.

 

Seçimi kazanan yeni ilçe başkanı Ahmet Cemil Balyeli’yi, rakibi Mehmet Ayçil gönülden kutladı. Birlikte bu yola devam edeceklerini dile getiren Ayçil, “Başkanımızın da dediği gibi biz bugün de varız, yarında varız. Biz bir bütünüz. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi. Başkanımızı yürekten kutluyorum. CHP neferi olmaya devam edeceğim. 2004’ten beri bu ilçede yöneticilik yapıyorum. 3 yıl bir ara verdim. Tekrar ilçe yönetimine geldim. 2009’da Rıdvan Karakayalı ile çıktığımız yolda kazanılamayacak denilen Kemalpaşa’yı kazandık. 2017’de tekrar ilçe başkanı oldum.  2019 tekrar kazanılamaz denilen yerde Kemalpaşa’yı tekrar kazandık. Yeni yönetim ve başkanımıza başarılar diliyorum” dedi.  

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı