İzmir Haberleri

Kemalpaşa sanayicilerine çevre duyarlılık ödülü verildi!

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinin çevre duyarlılığında adından sıkça söz ettirdiği ve gurur kaynağı olduğu sıralamada bu sene 3 KOSBİ firması ödüllendirildi. Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından çevreye duyarlı davranan ve gerçekleştirdikleri projelerle örnek teşkil eden sanayi kuruluşlarını ödüllendirmek amacıyla verilen EBSO Çevre Ödülleri’nde birincilik ödülünü Tetra Pak, ikincilik ödülünü Norm Cıvata, üçüncülük ödülünü Pınar Et kazandı. Ege Seramik ise Jüri teşvik ödülünü kazandı.

Ödül töreninde yapılan konuşmalarda KOSBİ Yönetim Kurulu Kamil Porsuk KOSBİ üyesi firmaları tebrik etti. Kamil Porsuk, “Kemalpaşa hem sanayinin hem de tarımın iç içe olduğu, önemli bir ilçe. Bu sebeple KOSBİ olarak çevre duyarlılığımız çok yüksek. Firmalarımızın da bu düşünceyle üretim yapıyor olmalarından dolayı ödüllendirilmiş olmalarından biz de gururluyuz. Tetra Pak, Ege Seramik ve Pınar Et’i bu duyarlılıklarından dolayı kutluyor ve Kemalpaşa adına teşekkür ediyorum” diyerek düşünceleri ifade etti.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar yaptığı konuşmada sürdürülebilir ekonominin kalkınmanın temellerinden biri olduğunu belirterek “Ege Bölgesi Sanayi Odası, bu farkındalıkla bir yandan sanayinin gelişimini hedeflerken, bir yandan da çevresel değerleri en üst seviyede tutmaktadır. Odamız, bu düşünceyle çevre bilincini hem kurumsal olarak benimsemiş hem de üyelerimizi bilgilendirip, ödüllendirmiştir” dedi.

Bir cevap yazın