Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan seçildi!

Bugün gerçekleştirilen CHP 37'nci Olağan Kurultayı’nda önemli gelişmeler yaşandı. Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkanlık için yeterli imzayı toplayabilen tek aday oldu.

CHP 37’nci Olağan Kurultayı Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Başkanlık seçici için saat 17.15’te oy verme işlemi başladı. Genel Başkanlık için yeterli imzayı toplayan ve tek aday olan Kılıçdaroğlu yedinci kez partisinin Genel Başkanı oldu. Genel Başkanlık için aday adaylıklarını açıklayan Aytuğ Atıcı, İlhan Cihaner ve Tolga Yarman ise yeterli imzaya ulaşamadı. Bugün gerçekleşen oy verme işleminde 1318 delegenin 1251 oyunu alan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, delegeler için teşekkür konuşması da yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasında şu ifadelere yer verildi:

“Verdiğiniz her oya layık olmaya çalışacağım. Yeri gelir 24 saat çalışırım, bu ülke için. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesini savunan, her ailede huzurun olduğu, her mutfakta bereketin olduğu bir Türkiye için yola çıkan herkesle beraber olacağız. Kavga zamanı değil, birlikte olma zamanı. Biz farklı düşünceleri mutlaka dinlemeliyiz. Olur ya bizim de bir eksiğimiz, yanlışımız olabilir. Hoşgörüyü toplumun her kesimine ulaştırmak zorundayız. Bu toprakların mayasında bereket, sevgi, hoşgörü var. Yeni bir siyaset anlayışını başlattık. Yeni siyaset anlayışıyla yola çıkacağız. Bana verdiğiniz oyun, benim için doğurduğu sorumluluğun farkındayım. Dünyanın en güzel ülkesi Türkiye. Gelecek çocuklarımıza da güzel bir coğrafya hediye etmek zorundayız. Hep birlikte çalışacağız. Derler ya; ‘bir elin nesi var, iki elin sesi var.’ Oysa bizde iki değil, milyonlarca el var. Demokrasiyi güçlendireceğiz. Farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul edip kendimize yeni bir yol inşa edeceğiz. Her CHP’linin ağır görevi ve sorumluluğu vardır. Hepimizin sorumlulukları var. Bana verdiğiniz görev ve güven için bütün delege arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu