İzmir Haberleri

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan İzmir'e 23 Haziran çağrısı: Desteğiniz çok önemli

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Ankara’da buluştu. 

SEÇİMİN YENİLENMESİ, İMAMOĞLU’NA DESTEĞİ ARTTIRACAK

Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden Deniz Yücel, görüşmenin çok verimli geçtiğini, İzmir örgütünün yenilenecek İstanbul seçimlerine vereceği desteği ve İzmir’de alınan seçim sonuçlarını değerlendirdikleri ifade ederek, görüşmeye ilişkin şunları söyledi: “Sayın Genel Başkanımızla Yüksek Seçim Kurulu’nun verdiği İstanbul seçimlerinin iptali kararını değerlendirdik. Kararda hukuk aramamak gerektiğini, kararın tamamen siyasi bir karar olduğunu ancak bu kararın yenilenen seçimde Ekrem İmamoğlu’na olan toplumsal desteği daha da arttıracağı hususunu konuştuk.   

İZMİR ÖRGÜTÜ İSTANBUL SEÇİMLERİNDE İMAMOĞLU’NUN YANINDA

İstanbul seçimlerine verilecek desteğin İstanbul İl Başkanlığımızın ve genel merkezin çizeceği çerçeve ve görevlendirme dahilinde yapılması, İstanbul örgütünün belirlediği seçim stratejisi ve programa haryen uyulması noktasında genel başkanımıza görüşlerimi ilettim. Ayrıca 23 Haziran seçimlerinde ihtiyaç duyulması halinde ilce örgütlerimizle, kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla, belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle topyekun bir destek için CHP İzmir örgütünün hazır olduğu ve bu konuda genel merkezimizin görevlendirmesini beklediğimizi kendisine ifade ettim. 

KILIÇDAROĞLU, İZMİR’İN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede 31 Mart seçimlerinde alınan İzmir sonuçları ve kaybedilen ilçeler hakkında bilgiler aktardığını da söyleyen Yücel ” İzmir seçim sonuçlarıyla ilgili genel başkanımıza özet bir bilgi sundum. Kazanamadığımız ilçeleri neden kazanamadığımızı, bu ilçelerde bir dahaki dönem seçim kazanmak için ne gibi adımlar atılması gerektiğini şimdiden araştırmaya başladığımızı ve bu ilçelerde örgütlerimizle seçim analizine yönelik toplantılar yaptığımızı anlattım. İstanbul seçimlerinden sonra İzmir’le ilgili ayrıntılı bir rapor getireceğimi ifade ettim. Sayın Genel Başkanımız İzmir örgütümüzün çalışmalarından ve seçimde gösterdiği performanstan duyduğu memnuniyeti bir kez daha dile getirdi. İstanbul seçimleri için İzmir örgütünün ve İzmir halkının vereceği desteğin çok önemli olduğunu 

Bir yanıt yazın