Gündem

Kaza İhbarı Asılsız Çıkınca Gerçek Olay Ortaya Çıktı

Manisa’nın Kula ilçesinde bulunan Kavacık rampalarında bir aracın şarampole yuvarlandığı ihbarı ekipleri harekete geçirdi.Olay yerine giden ekipler, asılsız ihbarla karşılaştı.Edinilen bilgiye göre, saat 18.30 sıralarında İzmir istikametinden Uşak istikametine seyir halinde olan bir sürücü, Kavacık rampalarından indiği sırada yolun sağ tarafından bariyerlerin dağılmış olduğunu ve şarampolde bir araç olduğunu gördü. Durumun 112 acil durum hattına bildirilmesinin ardından olay yerine ambulans, itfaiye, jandarma ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, bölgede kaza yapan bir araç göremeyince, bir süre çevrede arama yaptı. Daha sonra ihbarda bulunan kişiye ulaşılmasının ardından ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı. İhbarda bulunan kişi, seyir halinde olmasından dolayı durumu net göremediğini, sadece yolun sağ tarafındaki bariyerlerin dağılmış olduğunu, şarampolde bir araç ve çevresinde birkaç kişinin olduğunu söyledi. Bir süre çevrede geniş arama çalışmaları yapan ekipler, daha sonra olay yerinden ayrıldı.

Dün meydana gelen kazada bariyerler dağılmıştı

Dün saat 15.00 sıralarında İzmir istikametinden Uşak istikametine seyir halinde olan H.A. tarafından kullanılan 06 CUY 25 plakalı tırın havanın yağışlı olmasınında etkisiyle direksiyon hâkimiyetini kaybedip şarampole yuvarlanmıştı. Kazadan dolayı yol kenarında bulunan bariyerlerin büyük bölümü hasar görerek dağılmıştı.

Bariyerleri dağılmış vaziyette görmesinden dolayı ihbarda bulunduğunu söyleyen şahsın ifadeleri üzerine, dün meydana gelen kazadan dolayı bariyerlerin dağıldığı ve seyir halindeki bir aracın dinlenmek ya da ihtiyacını karşılamak için hafif tümsekte kalan şarampole durduğu ve yapılan ihbarın asılsız olduğu öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı