Manisa Haberleri

Kaymakam duyurdu! Manisa Alaşehir’de maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı

Manisa'nn Alaşehir ilçesinde koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı. Alaşehir Kaymakamlığı 29 Haziran'dan itibaren maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğunu vatandaşlara bildirdi.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, koronavirüs ile mücadele kapsamında virüsün yayılmasını engellemek amacı ile 29 Haziran Pazartesi gününden itibaren maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı.

ALAŞEHİR KAYMAKAMINDAN AÇIKLAMA

Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, “Alaşehir dünyaca ünlü Çekirdeksiz Sultaniye üzümün başkenti durumundadır. Ayrıca yine en önemli ihracat ürünlerimizden birisi olan kiraz sezonu nedeniyle, nüfusunda gözle görülür bir hareketlilik olmakta ve ilçemize giriş çıkışlar artmaktadır. Bu hareketlilikler dikkate alınarak, dünya çapında salgın olan ve ülkemizi de olumsuz yönde etkileyen, korona virüs salgınına karşı önlemler alınması yönünde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplandı. 29 Haziran Pazartesi gününden itibaren, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Maske takma kurallarına aykırı hareket eden vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanacaktır. Tedbirlere ilişkin kararların, uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacaktır. Ayrıca , konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verildi.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler