Aydın Haberleri

Kayıp cezaevi çalışanının arabası su kanalından çıktı!

Aydın’ın Söke ilçesinde iki gün önce kaybolan cezaevi çalışanı Hüseyin Arslan’ın aracı sulama kanalı içinde bulundu.

Geçtiğimiz gün Söke Cezaevi katiplerinden Hüseyin Arslan’ın kayıp haberi üzerine Jandarma ve çevre halkın desteğiyle başlatılan arama çalışmaları hız kazandı.

Söke’nin Tuzburgazı Mahallesi ile Didim’in Balat Mahallesi arasında kalan karayolunda Arslan’ın aracına ait olabileceği tahmin edilen parçalar bulundu. Araştırmaları yoğunlaştıran arama kurtarma ekibi sazlıklar arasında sulama kanalında bir araca rastladı. Sulama kanalından çıkarılan aracın kayıp Hüseyin Arslan’a ait olduğu anlaşıldı. Bölgede Arslan’ın izine rastlanmayınca, Jandarma’ya bağlı Su Altı Arama ekipleri olay yerine geldi. Su altı ekipleri kanal içerisinde arama yaparken, diğer yandan sazlıklar arasında Jandarma ve vatandaşların aramalarını sürdü. Drone (insansız hava aracı) ile havadan da arama çalışmaları sürerken Jandarma olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Yıllık izinde olduğu ve Ceza İnfaz Kurumu Lojmanlarında ikamet ettiği öğrenilen Hüseyin Arslan’ın iki çocuk babası olduğu bildirildi.

CESEDİ BULUNDU!

Öğle saatlerinden itibaren bir yandan su altı ekiplerince kanal içerisinde arama başlatılırken, bir yandan sazlıklar arasında Jandarma ve vatandaşların katılımıyla yapılan arama çalışmaları sonuç verdi. Hüseyin Arslan’ın cansız bedeni sulama kanalında bulundu.

Ceset otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken Savcılık tarafından şüpheli bulunan kaza ve ölüm olayı ile ilgili soruşturma başlatıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu