İzmir Haberleri

Karşıyaka'nın gururu Kanarya Sevenler Derneği

Karşıyaka Kanarya Sevenler Derneği üyeleri, Türkiye Kafes Kuşları Federasyonu’nun Kocaeli’de gerçekleştirdiği yarışmadan eli dolu döndü.Türkiye finallerinin haricinde bu gerçekleştirilen diğer yarışmalarda, Bursa Cumhurriyet Kupasının Karşıyaka Kanarya Severler ve Yetiştiricileri Derneği kazandı. 

BU YIL İÇİN HEDEFİMİZE ULAŞTIK

Dernek Başkanı Şeref Körk 2019 yılında gerçekleştirilen yarışlarla ilgili şunları söyledi;

‘Dernek olarak her yıl üst sıralara çıkıyoruz. 2017 yılında Türkiye 15.cisi olmuştuk, geçen yıl 9.uncu bu yıl Türkiye 4.cüsü olduk. Derneğimizde gerçekten Kanarya yetiştirmeye ve üretmeye gönül veren çok kaliteli arkadaşlarımız var. Üyelerimiz arasında, öğretim üyeleri, mali müşavirler, iş insanlar, yöneticiler, müzisyenler, emekçiler gerçekten çok değişik iş kollarında çalışan arkadaşlarımız var. Bunların tek amacı Karşıyaka’mıza yakışır şekilde başarı elde etmek onun için çalışıyorlar.

Derneğimizin Başkan Yardımcısı Özge Gönenç bir bayan ve bin yetiştirici arasından Türkiye 7.cisi oldu. Yine derneğimizden Erden Aksoy, Özcan Güleryüz, Eşref Duman, Şerif Küçük, Ömer Aslan gibi yetiştiricilerimiz Türkiye de İlk yüze arasına girdi. Bu yıl gerçekten çok başarılı bir yarış dönemi geçirdik bu yıl için hedefimize ulaştık diyebiliriz. 

Şimdi Karşıyaka’mızın ismini biraz daha yukarılara çıkarmak için uğraş vereceğiz. Bizlerin esas hedefi Türkiye birincisi olmak Karşıyaka’mızın ismini ilk sıraya yazdırdığımız zaman hedefimize ulaşmış olacağız. Bütün Kanarya yetiştiricisi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.’ Dedi 

KARŞIYAKA KANARYA YETİŞTİRİCİLİLER MERKEZİ OLACAK

Dernek Başkan Yardımcılarından Erden Aksoy finallerle ilgili görüşlerini şöyle açıkladı; ‘Bu sezon gerçekten çok rekabetçi ve çekişmeli bir sezon oldu. Dernek olarak her yıl üst sıralara tırmanarak Karşıyaka’mızın adını, tüm Türkiye’ye Kanarya yetiştiriciler merkezi olarak ezberletmek istiyoruz amacımız bu ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Geçen yıl Türkiye 9.cusu olarak sezonu kapattık bu sezon 4.cü olarak kapattık. İşimiz bundan sonra daha zor bu seviyelerin altına inmemek için daha çok mücadele edeceğiz. 2020 yılında ilk üç içerisinde yer almak için çalışmalarımızı ona göre yapacağız.’ Dedi     

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu