Gündem

Kars'ta 8 gündür aranan kayıp Nurcan Sade'nin cesedine ulaşıldı

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde 8 gündür aranan 3 yaşındaki Nurcan Sade’nin cesedine bir dere kenarında ulaşıldı. 

DHA’nın haberine göre, aynı gün köye gelen Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi, Artvin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı dalgıçlar, Ulusal Medikal Kurtarma ekibi (UMKE),İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ve korucular, arama çalışması başlatmıştı.

Bugün sabah saatlerinde başlayan arama çalışmalarından acı haber geldi. Küçük Nurcan’ın cansız bedeninin dere kenarında bulunduğu belirtildi.

Kayboluşunun 3. gününde dereye 4 kilometre uzakta eteği bulunmuştu

Sarıkamış’a 79 kilometre uzaklıktaki Ortakale köyünde yaşayan Yadigar ve Hayrettin Sade çiftinin 8 çocuğundan 7’ncisi olan Nurcan, 12 Mayıs Pazar günü saat 12.00 sıralarında, evlerinin önünde arkadaşlarıyla oynarken kaybolmuştu. İz takip köpeği ‘Atak’ın da kullanıldığı arama çalışmalarının 3’üncü gününde Nurcan’ın eteği, köye 4 kilometre uzaklıkta dere kenarında bulunmuştu.

Bunun üzerine çalışmalar küçük kızın suya düşme ihtimaline karşın, eteğinin bulunduğu köyün ortasından geçen derede yoğunlaştırılmıştı. 6’ncı günde ise JAK timleri, Kazıkkaya ve Güllüce Köyleri arasındaki bölgede, derede küçük kızın ayakkabısının tekine ulaşılmıştı. Babanın isteği üzerine bu bölgede 2 kez arama yapıldı, ancak Nurcan’a ulaşılamamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı