Eğitim

Karne alan öğrenciler dikkat: Bakan Özer duyurdu, yaz boyunca açık olacak!

2021-2022 eğitim-öğretim yılı sona ermesi ile beraber 18 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı. Bugün karne alan öğrencilere Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer duyuruda bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamalarda, öğrenciler için yaz boyunca kütüphanelerin açık olacağını bildirdi.

Bugün karne alan öğrenciler için tatil başlıyor. Bu kapsamda bir mesaj yayımlayan Bakan Özer öğrenciler için yaptığı açıklamada, “Sevgili Öğrencilerimiz, Bu yıl çok çalıştınız, çok yoruldunuz. Sizler, aldığınız notlardan ibaret değilsiniz. Sizlere olan inancımız sonsuz. İstediğinizde çok büyük işler başarabileceğinizi biliyoruz. Bu tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi ve bununla birlikte yaz boyunca açık olacak kütüphanelerimiz ve yaz okullarımızda zaman geçirmenizi ümit ediyorum. Bu vesileyle Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na girecek tüm öğrencilerimize de başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Veliler ve öğretmenlere de seslenen Bakan Özer şu ifadeleri kullandı:

Saygıdeğer Velilerimiz,

 

Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle her bir öğrencimizin kaliteli eğitime erişimi için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Çocuklarınız, aynı zamanda ülkemizin en değerli varlıklarıdır. Millî Eğitim Bakanlığı olarak geleceğimizi inşa edecek çocuklarımızın ve sizlerin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Değerli Öğretmenlerimiz,

Zorlu şartlar altında başlayan bu eğitim öğretim yılının son günündeyiz. Sizlerin özverili çalışmalarıyla okullarımız küresel salgın koşullarında da en güvenli alanlar olma özelliğini korudu. Bu zorlu koşulların üstesinden gelerek ülkemizin normalleşmesinde sarf ettiğiniz emek, öğrencilerimize göstermiş olduğunuz özen ve fedakârlıktan ötürü sizlere en içten şükranlarımı sunuyorum.