Manisa Haberleri

Karayolundan geçen koyun sürüsü kazaya sebep oldu

Manisa'nın Kula ilçesinde, karayolundan karşıya geçen koyun sürüsüne bir araç çarptı. Arkadan gelen aracın da duramayarak öndeki araca çarpmasıyla 7 kişi yaralandı. 15 koyun ise telef oldu.

Manisa’ya bağlı Kula ilçesinde yoldan geçen koyunlar kazaya sebep oldu. Karayolundan karşıya geçen koyun sürüsünü bir anda önünde göre araç sürüye girdi. Arkadan gelen aracın da duramayarak öndeki araca çarpmasıyla 7 kişi yaralandı. 15 koyun ise telef oldu.

Manisa’nın Kula ilçesinde, İzmir-Uşak Karayolu Dereköy Mahallesi kavşağında Ümit Kaplanyönetimindeki 64 KZ 727 plakalı otomobil, yolun karşısına geçmeye çalışan Mehmet Hancı’ya ait koyun sürüsüne daldı.

KAZADA 7 KİŞİ YARALANDI

Koyunlara çarpan Kaplan’ın otomobiline ise arkasından gelen Hayrettin Yeşilkurt yönetimindeki 64 ABC 035 plakalı otomobil çarptı. Kazada Ümit Kaplan, Zehra Kaplan, Seyda Kaplan, Kardelen Kaplan ile diğer aracın sürücüsü Hayrettin Yeşilkurt, Didem Deniz ve Şükrü Deniz yaralandı.

SÜRÜDEN 15 KOYUN TELEF OLDU

15 koyunun da telef olduğu kazada, hayati tehlikeleri bulunmayan yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerince Kula Devlet Hastanesi’ne ardından da Uşak Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kaza nedeniyle polis ekiplerince sağlanan trafik akışı, araçların ve telef olan hayvanların kaldırılmasıyla normale döndü.