Kamu

Karayolları Genel Müdürlüğü 170 sözleşmeli personel alıyor! İşte başvuru detayları!

Karayolları Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Karayolları'ndan yapılan açıklamaya göre; 170 sözleşmeli personel alınacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü 170 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Karayolları Genel Müdürlüğü yapılan açıklamada, KPSS’nin B grubuna göre personel alım yapılacağı ve başvuruların da ÖSYM üzerinden yapılacağını duyurdu.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL ALIM ŞARTLARI

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükümleri ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” a göre Genel Müdürlüğümüz Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilecek 170 adet sözleşmeli personel pozisyonuna Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme ile personel istihdam edilecektir” denildi.

BAŞVURU YERİ VE BAŞVURUR TARİHİ

Başvuruların 7 Ekim ile 12 Ekim arasında http://www.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılacağını açıklayan Karayolları Genel Müdürlüğü, başvurular 12 Ekim günü 23:59’da sona ereceğini belirtti. Direkt Karayolları Genel Müdürlüğüne yapılan başvurular dikkate alınmayacağının da altı çizildi.

BAŞVURU SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

Yerleştirme işlemi ÖSYM tarafından sonuçlandırılacağını ancak yerleşen personel adaylarına ilişkin duyurular Karayolları Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yayımlanacağı aktarıldı.