Gündem

Karantinaya alınan gemide 65 Türk yolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı!

El. Venizelos isimli kruvaziyer gemi koronavirüs şüphesiyle Yunanistan'da karantinaya alınmıştı. Yaşanan yeni gelişmeye göre, gemide bulunan 65 Türk yolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı.

Koronavirüs şüphesiyle Yunanistan’ın Pire Limanı’nda karantina altına alınan El. Venizelos isimli kruvaziyer dev gemideki 65 Türk yolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı.

Yolcu ve mürettebatında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen El. Venizelos isimli kruvaziyerin, Yunanistan’ın Pire Limanı’ndaki karantinası devam ediyor.

Yunan basınındaki haberlerde, İspanya ve Türkiye’deki bazı limanlara uğradıktan sonra Pire Limanı’na geldiği belirtilen gemide en az 120 kişide Kovid-19 tespit edildiği belirtildi. 34’ü mürettebattan, toplam 383 kişi bulunan gemideki yolcular arasında Türk vatandaşları da var. Yunan ANEK şirketine ait geminin Türk firmalar tarafından kiralandığı ve Türkiye – İspanya arasında sefer yaptığı ifade edildi.

65 TÜRK YOLCUNUN TESTİ POZİTİF

Yunanistan’da karantinaya alınan ve 383 yolcusu bulunan gemideki 65 Türk yolcunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı