GündemSağlık

Karantinadan çıkan Beyin Cerrahı aynı gün hayatını kaybetti

Koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra 14 gün karantinada kalan beyin cerrahı göreve başladığı günün akşamında hayatını kaybetti.

Koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Dr. Ahmet Akbaş kendini 14 gün karantinaya aldı. Karantinanın başladığı gün tekrar çalışmaya başlayan doktor aynı gece birden fenalaşarak hayatını kaybetti.

İZOLASYONDAN SONRA ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Yapılan açıklamada, koronavirüs nedeniyle 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlayan Dr. Akbaş’ın dün akşam saatlerinde ani olarak yaşamını yitirdiği belirtildi.

İLK İŞ GÜNÜNÜN GECESİNDE HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Tabip Odası’nın konu ile ilgili açıklaması şöyle: “Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan meslektaşımız koronavirüs nedeniyle, hafif semptomlarla geçen 14 günlük izolasyonun ardından yeniden çalışmaya başlamıştı. Dün akşam (6 Ekim 2020) mesai sonrası poliklinik (sürtime) hizmeti veren Dr. Ahmet Akbaş kendisi gibi hekim olan eşinin de evde bulunduğu sırada gece ani olarak yaşamını yitirdi.

BİR SAĞLIK SORUNU YOKTU

30 yaşında, önceden bilinen ek bir sağlık sorunu bulunmayan genç bir hekimin ani ölümünün, koronavirüs hastalığının komplikasyonları ile ilişkili olabileceğini düşünüyoruz. Otopsi sonucunda elde edilecek bilgiler bu konuda daha net değerlendirme yapılmasına olanak sağlayacaktır.