Gündem

Karaman’da kayıp sanılan 12 yaşındaki kız çocuğu uyurken bulundu!

Karaman'da M.S.K. isimli 12 yaşındaki kız çocuğu koyunları otlatmak için evden çıktı bir daha da eve dönmedi. Telaşlanan aile polise kızları için kayıp başvurusunda bulundu. Arama - kurtarma çalışmalarının devreye girmesi sonucu 12 yaşındaki kız çocuğu evlerinin 50 metre ilerisindeki avluda uyurken bulundu. İşte detaylar...

Karaman’da Urgan Mahallesi’nde oturan 12 yaşındaki M.S.K. isimli kız çocuğu kedilerine ait olan koyunları otlatmak için saat 15.30’da evden çıkarak bademlik mevkisine gitti.

KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNULDU
Akşam saatlerinde koyunlar eve gelirken, küçük kızın dönmemesi üzerine telaşlanan ailesi hemen polis merkezine giderek kayıp başvurusunda bulundu. Bunun üzerine polis, AFAD ve jandarma ekipleri, kız çocuğunun koyunları otlatmaya götürdüğü bölgede arama çalışması başlattı. Jandarmaya ait iz takip köpeğinin de katıldığı arama-kurtarma çalışmasına vatandaşlar da destek verdi.

UYURKEN BULUNDU
İz takip köpeğinin kız çocuğunun evine kadar gelmesi üzeri evinin etrafında arama çalışmalarına devam edildi. Küçük kız çocuğu, evinin 50 metre ilerisindeki bir ağılın avlusunda uyurken bulundu. Kız çocuğunun bulunması ise başta ailesi olmak üzere arama çalışmalarına katılanları sevince boğdu. Kurtarma ekiplerini ve ailesini karşısında gören kız çocuğu, yaşadığı şokun etkisiyle annesi ve halasına sarılarak ağladı.

Kız çocuğu daha sonra sakinleşmesi için evlerine götürüldü. Polisin olayla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.