Ana Sayfa Yerel İzmir Haberleri Karabağlar Belediyesi Marangozluk ve Çıraklık Eğitim Merkezi’nin Temelini Attı

Karabağlar Belediyesi Marangozluk ve Çıraklık Eğitim Merkezi’nin Temelini Attı

Aydın Mahallesi’nde yapımına başlanan merkezin temel atma törenine, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, İESOB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu, İZMOD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özkoparan, İZKA Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti ve sendika temsilcileri, ticaret, sanayi, ihracat ve esnaf odalarının yöneticileriyle çok sayıda yurttaş katıldı.

Karabağlar ‘Mobilyanın Beyni ve Kalbi’

Törende konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, katılımcılık anlayışı ve işbirliğinin önemine dikkat çekerek, “hazırlıklarına 2009 yılında başlanan projemiz bugün yapım aşamasına geldi. Bu sürece katkı koyan başta İZMOD ve İZKA olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bir arada olursak aşılamayacak, başarılamayacak hiçbir iş olmaz” dedi.

Karabağlar’ı “mobilyanın beyni ve kalbi” diye niteleyen Başkan Selvitopu, “İlçemizde böylesine önemli bir sektör varken, yerel yönetim olarak buna ilgisiz kalamazdık. Göreve geldiğimiz günden bu yana mobilya sektörünün sorunlarının çözümüne katkı koymaya, esnafımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Çünkü biliyoruz ki ekonomimizin temel direği esnaftır” diye konuştu.

AVM’lere Tepki!

Türkiye’de esnaflık yapmanın giderek zorlaştığına da dikkat çeken Başkan Selvitopu, şunları söyledi: “Toplumun ayakta kalabilmesi, ekonomik dağılımın sağlıklı gerçekleşmesi için esnafa mutlaka destek olmamız gerekiyor. Bu bakışla daha önce de söylediğim gibi bu AVM olayının bir statüye kavuşturulmasında fayda var. Bizim İzmir’de alıştığımız esnaf profili artık yok oluyor. Buna gönlümüz razı değil. Karabağlar’da uluslararası düzeyde iş yapan mobilya ustalarımız var. Bu ustalarımızı nasıl unutabiliriz, onlar nasıl yok olabilir. Usta çırak ilişkisiyle bunu mutlaka geleceğe taşımalıyız. Karabağlar Belediyesi bu bakış açısıyla projeye katkı koyuyor.”

İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan, İEOSB Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, İEOSB Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu’yla Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan da konuşmalarında, tesisin önemli bir ihtiyacı gidereceğini vurgulayarak Karabağlar Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konuşmaların ardından tesisin temeli, İzmir Marşı eşliğinde atıldı. Yaklaşık bin 800 metrekare alan üzerinde yapılan 3 katlı merkezde, 120 kişilik çok amaçlı salon, 15’er kişilik 4 eğitim odası, atölyeler, idari ofisler, kafeterya ve otopark bulunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Haberler

Zerrin Özer Murat Akıncı ile barıştı!

Şarkıcı Zerrin Özer Murat Akıncı ile evlendikten 36 saat sonra boşanmıştı. Murat Akıncı dolandırıcılıkla suçlanırken boşandığı eşi ile tekrar barışması gündemde bomba etkisi yarattı.ŞAŞKINA...

Dikkat! Kışın bu yiyecekleri yemeyin

Kış aylarında hastalıklardan korunmak istiyorsanız bu yiyeceklere dikkat etmelisiniz. Mevsimine göre beslenmek insan sağlığı açısından çok önemli. Peki kışın hangi yiyeceklere dikkat etmeliyiz? İşte...

Aydın Nazilli’de 59 yaşındaki adam intihar etmeye kalkıştı!

Aydın'ın Nazilli ilçesinde 59 yaşındaki Hüseyin İ., işlettiği Nazilli Belediyesi'ne ait Zafer Mahallesi'ndeki Cumartesi Kapalı Pazaryeri'nde bulunan umumi tuvaletin yapılan yeni ihalesini kaybedince bunalıma...

İzmir Konak’ta operasyon! 4 bin 48 gümrük kaçağı cep telefonu aksesuarı ele geçirildi!

İzmir'in Konak ilçesinde bir iş yerinde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi, bir iş yerinde gümrük kaçağı olduğuna dair ihbar aldı. İhbar üzerine...

Son Yorumlananlar