Gündem

Kapıda ödemeli kargo gelenler dikkat! EPDK uyardı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), isminin kullanarak adreslere kapıda ödemeli kargo gönderildiği şikayetlerini aldığını duyurdu. Kurum tarafından yapılan açıklamada, “EPDK’nin ilgililere kapıda ödemeli herhangi bir evrak göndermesi söz konusu değildir.” İfadeleri kullanıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK) bir kargo şirketi aracılığıyla kurumun adı kullanılarak farklı adreslere kapıda ödemeli kargo gönderildiğini duyurdu. Kurum bir kısmı için ödemede alınan kargolara ilişkin vatandaşları uyardı Yapılan açıklama ile EPDK’nin ilgililere kapıda ödemeli herhangi bir evrak göndermesinin söz konusu olmadığı bildirildi.

EPDK tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kurumun adı kullanılarak kargo şirketi aracılığıyla akaryakıt istasyonları dahil farklı adreslere kapıda ödemeli kargo gönderildiği, bir kısmı için ödeme yapılarak kargonun alındığına ilişkin şikayetler kurumumuza iletilmiştir. Kurumumuz tarafından bayi ve ilgili derneklerle irtibata geçilerek bu ve benzeri durumlarla karşılaşıldığında kargoyu teslim almamaları ve ödeme yapmamaları hususunda gerekli bilgilendirme yapılmıştır. Ayrıca, ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Bir kamu kurumu olan EPDK’nin ilgililere kapıda ödemeli herhangi bir evrak göndermesi söz konusu değildir. Vatandaşların ve bayilerin mağduriyet yaşamamaları bakımından bu konuda dikkatli olmaları, gelen gönderinin adresine ve şirket unvanına dikkat etmeleri, en ufak bir kuşku halinde ilgili güvenlik birimleriyle irtibata geçmeleri önem arz etmektedir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu