Ege HaberleriGündemManşetUşak Haberleri

Kan donduran olay! Genç kızı yağışın altında ölüme terk ettiler!

Uşak’ta ehliyetine 2028 yılına kadar el konulan alkollü sürücünün çarptığı genç kız, uzun süre şiddetli yağışın altına fark edilmeyi bekledi. Ehliyetine 2028 yılına kadar el konulan alkollü sürücünün çarptığı genç kız, uzun süre şiddetli yağışın altına fark edilmeyi bekledi. 1 saat sonra vicdana gelen ama buna rağmen suçu çalışanının üzerine yıkmaya çalışan sürücünün ölüme terk ettiği genç kız, ağır yaralı olarak kaldırıldı fakat tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı.

Uşak Hasibe Güven

Kaza, İzmir – Uşak karayolu Gazi Bulvarı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; su arıtma firması işleten S.P. (41), kardeşi, çalışanı ve bir arkadaşıyla birlikte alkol aldıktan sonra hafif ticari araçla yola çıktı. Yağışlı havada hızla seyir halinde olan araç, Gazi Bulvarı’nda ilerlerken yaya geçidinden yolun karşısına geçmeye çalışan Hasibe Güven’e (23) çarptı. Çarpmanın etkisiyle yol ortasında bulunan refüje savrulan Hasibe Güven, kanlar içinde yerde kalırken; aşırı alkollü olduğu iddia edilen sürücü çarptıktan son bir süre bile yavaşlamdan yoluna kaldığı yerden devam etti. Çarpmanın ardından 1 saat geçtikten akıllarına gelen vicdan genç kızın hayatını kurtarmak için yeterli olmadı.

Vicdansızlığın böylesi! Çaptığı genç kızı ölüme terk etti - Son Dakika Haberleri Milliyet

Kazadan yaklaşık 1 saat sonra 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulunan S.P.’nin çalışanı A.A. (28), maddi hasarlı bir kazaya karıştığını iddia tutanak tutulması için trafik ekibi istedi. Aracı inceleyen Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, camdaki göçük ve kan izlerinden aracın birine çarptığını fark etti. Kazanın gerçekte aracın bulunduğu yerden 1 kilometre geride meydana geldiğini belirleyen polis ekipleri, bölgeye ulaştıklarında refüjde hareketsiz bir şekilde yatan genç kız ile karşılaştı. Hasibe Güven’in yaşadığını fark eden polislerin destek çağrısı üzerine gelen sağlık görevlileri, nabzı düşük de olsa alınan yaralıyı hastaneye sevk etti. 1,5 saat şiddetli yağış altında yolun ortasında fark edilmeyi bekleyen genç kız, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatta kalamadı.

1.5 saat yolun ortasında yaralı kaldı: Uşak'ta alkollü sürücünün çarpıp kaçtığı Hasibe Güven öldü

Suçu çalışanına yıktı

Kazanın ardından sürücü olduğunu iddia eden A.A., patronu S.P., kardeşi Y.P. ve arkadaşları O.E. gözaltına alındı. Araçta bulunanların tutarsız ifadelerinden şüphelenerek harekete geçen polis ekipleri, yapılan titiz çalışma ve çapraz sorgu sonucunda aracı asıl kullananın A.A. değil, patronu S.P’nin olduğu ortaya çıktı. Daha önceden de hakkında 3 kez alkollü araç kullanmaktan işlem yapılan S.P.’nin ehliyetine 2028 yılına kadar el konulduğu ve 8 farklı suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı.

Uşak'ta ehliyetine 2028 yılına kadar el konulan alkollü sürücünün çarpt... - Asayiş - Kamu Haber

Vicdansız sürücülerin yardım etmek yerine ölüme terk ettikleri Hasibe Güven’den geriye, soğuktan korunmak için kullandığı şalı kaldı. Bir mimarlık ofisinde çalıştığı öğrenilen Güven’in cenazesi morga kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.