Gündem

"Kan ağlayan" Iraklı genç hastalığına çare arıyor

Irak’ın Duhok kentine bağlı Berdereş ilçesinde yaşayan 23  yaşındaki Mahmud Behçet, iki ay önce nadir rastlanan göz ve kulak kanaması  rahatsızlığına yakalandı.

Hastalığıyla ilgili konuşan Behçet, son iki aydır  gözyaşı yerine kan ağladığını ve kulağından da bilinmeyen bir nedenle kan  geldiğini söyledi.

Ülkedeki birçok hastaneye tedavi umuduyla başvurduğunu dile getiren  Behçet, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “İki aydır göz ve kulağımda kanama oluyor ancak hiçbir kesik yara izi  yok. Hastalığa yakalandığım günden itibaren Duhok ve Musul kentlerinde  başvurduğum doktorlar çare bulamadı. Şu anda hastalığım giderek artıyor. Kan  ağladığım zaman derim kendiliğinden hareket ediyor. Ne beni muayene eden  doktorlar ne de ben hastalığımın ne olduğunu biliyoruz.”

Behçet’in amcası Emcet Abdurrahman da yeğeninin hastalığı nedeniyle  büyük üzüntü yaşadıklarını ifade ederek, “Behçet kan ağladığı zaman kendinden  geçiyor.” dedi.

Türkiye’ye yardım çağrısı

Kan ağlayan Behçet’in ağabeyi Azad Behçet de kardeşinin tedavi  edilmesi için yardım çağrısında bulundu.Ağabey Behçet, “Bu hastalığa o kadar az rastlanıyor ki buradaki  doktorlar bile şaşırıyor ve ne olduğunu bilmiyor. Şu ana kadar 50 kez muayene  oldu. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi hükümeti ile Türkiye hükümetinden kardeşimin  hastalığının teşhisi ve tedavi altına alınması konusunda yardım etmesini  istiyoruz.” diyerek yardım talebinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı