Kamu

Kamu ve özel şirketlere en az ilkokul mezunu 243 sekreter alımı yapılacak!

Türkiye’de corona virüsü salgını sonrasında kamu ve özel şirketlerin personel arayışları yeniden hareketlendi. Bu kapsamda İŞKUR üzerinde kamu ve özel şirketlere en az ilkokul mezunu 243 sekreter alımı yapılacağı duyuruldu. KPSS şartı aranmayan ilanlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar için başvuru detayları haberimizde.

Tüm dünyayı etkileyen corona virüsü, Türkiye’de şirketlerin, işletmelerin ve kurumların personel alımlarında yavaşlamaya neden olmuştu. Ancak 1 Haziran tarihinde başlatılan normalleşme ile beraber, sonrasında kamu ve özel şirketlerin personel arayışları yeniden hareketlendi. Bu kapsamda İŞKUR üzerinde kamu ve özel şirketlere 243 sekreter alımı yapılacağı duyuruldu. En az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunları arasında KPSS şartsız yapılacak olan alımlar, farklı şehirler için gerçekleştirilecek. Sekreter olarak çalışmak isteyen vatandaşların başvuru işlemlerini İŞKUR üzerinden tamamlamaları gerekiyor.

Sekreter İlanları Genel Başvuru Şartları

İlanlara başvuru yapacak olan adayların pozisyonlara göre belirlenen özel şartlara haiz olmaları gerekiyor. Ancak adayların genel şartlara da haiz olması gerekiyor. İşte adaylarda aranan genel şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Türkiye İş Kurumu ‘na kayıtlı olmak,

Büro içindeki araç ve gereçleri kullanabilecek,

Telefondan randevuları ayarlayabilecek , planlayabilecek.

Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek olmak.

Ekip çalışmasına uygun ve uyumlu,

Diksiyonu düzgün dış görünüşüne özen gösteren

Bilgisayar Kullanmayı Ve Ofis Programları (WORD, EXCEL BİLEN )

Başvuru Detayları

İlana başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki link üzerinden ilanların bulunduğu sayfaya yönlendirilecek ve burada CTRL+F ile arama yapıp SEKRETER yazarak ilanların detaylarına ulaşabilirler.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız.

İlgili Makaleler