Ekonomi

Kamu personeli için özel kredi kampanyası başlatıldı! Düşük faizler 100 bin lira kredi

Kamu bankası Halkbank tarafından kamu personeli için yeni bir kredi kampanyası başlatıldı ve bu kampanya ile 100 bin lira kredi verilebileceği ifade edildi. Yapılan açıklamada faiz oranları ve vade sayıları da paylaşılırken örnek ödeme de belirtildi.

FAİZ ORANLARI

Kredi hakkında yapılan açıklamada “Kamuda çalışan müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,77’den başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredimizdir.” ifadelerine yer verildi ve 100 bin lira kredi için tahsis ücretli faiz oranının yüzde 1,77 tahsis ücretsiz faiz oranının ise yüzde 1,82 olduğu belirtildi.

GERİ ÖDEME 

Kredi kullanan vatandaşlar ise ödemelerini “Aylık eşit taksitli, Artan taksitli, Azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, Serbest ödemeli” avantajları ile yapabileceklerdir.

 BAŞVURU DETAYLARI

Başvurular aralarında birer boşluk bırakıp “KAMU, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” yazıp 3452’ye SMS gönderilmesi sureti ile yapılabileceği gibi Halkbank şubeleri üzerinden de başvuru yapılabilir.

ÖRNEK ÖDEME

Örnek ödeme kapsamında 100 bin lira kredi ve 36 ay vade 525 lira tahsis ücretli aylık faiz oranı yüzde 1,77 ile aylık ödeme 4001 lira oluyor. Tahsis ücretsiz faiz oranı yüzde 1,82 oluyor ve aylık ödeme 4040 lira oluyor.

Örnek ödeme kapsamında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir. İlgili ürünleri bulunmayan veya başvuru talep etmeyen müşterilerimiz için; tahsis ücretli faiz oranı %1,87, tahsis ücretsiz faiz oranı ise %1,92 olarak uygulanacaktır.

(Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 15.000 TL 36 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 46,97 TL’ dir.)

Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.