Ekonomi

Kamu personeli için 100 bin liraya kadar kredi kampanyası! İşte faiz oranı ve vade sayısı

Halkbank tarafından kamu personeli için yeni kredi kampanyası başlatıldı ve bu kampanya kapsamında 100 bin liraya kadar kredi verildiği 36 ay vade imkanı sağlandığı ve yüzde 1,75 faiz oranı işletileceği vurgulandı.

Konu ile ilgili olarak Halkbank tarafından yapılan açıklamada “Kamuda çalışan müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,75’den başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredimizdir.” ifadelerine yer verildi.

FAİZ ORANLARI VE GERİ ÖDEME

100 bin lira kredi için tahsis ücretli olduğunda faiz oranı yüzde 1,75 olurken tahsis ücretsiz olduğunda faiz oranı yüzde 1,80 oluyor. Bu doğrultuda geri ödeme seçenekleri ise şöyle belirtildi:

  • Aylık eşit taksitli,
  • Artan taksitli,
  • Azalan taksitli,
  • 3 ayda bir eşit taksitli,
  • Serbest ödemeli

ÖRNEK ÖDEME VE BAŞVURU 

Söz konusu kredi kampanyasına başvurular Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Mobil Şube’ye giriş yaparak veya banka şubeleri üzerinden yapılacaktır. Ayrıca örnek ödeme ise şöyle oluyor:

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili ürünleri bulunmayan veya başvuru talep etmeyen müşterilerimiz için; tahsis ücretli faiz oranı %1,85, tahsis ücretsiz faiz oranı ise %1,90 olarak uygulanacaktır. Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.