Ekonomi

Kamu kurumlarında çalışanlara özel 100 bin lira kredi kampanyasına başvurular başladı

Kamu kurumlarında çalışanlara 100 bin liraya kadar kredi verilmesine ilişkin kampanya Halkbank tarafından başlatıldı. Bu kampanya hakkında Halkbank tarafından yapılan açıklamada “Kamuda çalışan müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,75’den başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredimizdir.” ifadelerine yer verildi.

KREDİNİN DETAYLARI

100 bin liraya kadar olan kredi için tahsis ücretli faiz oranı yüzde 1,75 olurken tahsis ücretsiz olduğunda faiz oranı yüzde 1,80 oluyor. Ayrıca geri ödeme seçenekleri şöyle belirtildi:

Aylık eşit taksitli,
Artan taksitli,
Azalan taksitli,
3 ayda bir eşit taksitli,
Serbest ödemeli

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Mobil Şube’ye giriş yaparak hemen başvuru yapılabileceği veya işlemlerin Halkbank şubeleri üzerinden de yapılabileceği belirtildi.

ÖRNEK ÖDEME VE AÇIKLAMALARI 

Örnek ödeme ve açıklamaları şöyle oldu:

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili ürünleri bulunmayan veya başvuru talep etmeyen müşterilerimiz için; tahsis ücretli faiz oranı %1,85, tahsis ücretsiz faiz oranı ise %1,90 olarak uygulanacaktır. Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.