Ekonomi

Kamu kurumlarında çalışanlara 100 bin liraya kadar nakit veriliyor!

Kamu bankası Halkbank tarafından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personeller için 100 bin liraya kadar kredi kampanyası başlatıldı. Bu kredi kampanyasında 36 ay vade imkanı sağlanacağı vurgulanarak faiz oranları da paylaşıldı.

Yapılan açıklamada kamuda çalışan müşterilerin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,77’den başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100 bin liraya kadar 36 ay vadeli kredi verildiği vurgulandı.

FAİZ ORANLARI VE GERİ ÖDEME SEÇENEKLERİ 

Söz konusu açıklamada “Dilerseniz 100.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %1,77 faiz oranıyla tahsis ücretli veya aylık %1,82 faiz oranıyla tahsis ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi ve geri ödeme seçenekleri şöyle paylaşıldı:

Aylık eşit taksitli,

Artan taksitli,

Azalan taksitli,

3 ayda bir eşit taksitli,

Serbest ödemeli

ÖRNEK ÖDEME 

Örnek ödeme tablosu doğrultusunda 100 bin lira kredi 36 ay vade 525 lira tahsis ücreti ile aylık faiz oranı yüzde 1,77 ve aylık ödeme 4001 lira oluyor. Tahsis ücretsiz olduğunda faiz oranı yüzde 1,82 oluyor ve geri ödeme aylık 4040 lira oluyor.

BAŞVURU ŞEKLİ 

Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Mobil Şube’ye giriş yaparak bu kredi kampanyası için başvuru yapılabileceği veya Halkbank şubeleri üzerinden başvuru yapılabilir.