Gündem

Kamu çalışanları için duyuruldu: 6 Şubat’tan itibaren başladı!

Depremde en çok yıkımın yaşandığı iller arasında olan Hatay’da alınan karar duyuruldu. Hatay Valiliği tarafından yazılı açıklama yapıldı. Alınan karara göre, 6 Şubat’tan itibaren kamu çalışanları idari izinli sayılacaklar.

Hatay Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerde kamu çalışanlarına yönelik duyuru yapıldı. Kentte hamileler, engelliler, 10 yaş altı küçük çocuğu olan kadın memurlar, bakmakla yükümlü engelli çocuğu bulunanlar, şehit yakını ve gaziler ile kronik hastalığı olan personelin, ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılacağını bildirdi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kolluk kuvvetleri, sağlık hizmetleri, belediyeler ve 112 Acil Çağrı Merkezi hizmetlerini yürüten personel ile kanuni izinler hariç, hamileler, 10 yaş altı küçük çocuğu olan kadın memurlar, engelliler, bakmakla yükümlü olduğu engelli çocuğu bulunanlar, şehit yakını ve gaziler ile kronik hastalığı olan personel ikinci bir talimata kadar idari izinli sayılacaklardır. Uzaktan ve esnek çalışma usulleri ise kamu kurum ve kuruluşlarının fiziksel iyileştirmeleri sağlanana kadar yeteri kadar personelle hizmet aksamayacak şekilde ilçelerde kaymakamlarca, il merkezinde kurum amirlerince belirlenen usullere göre yürütülecektir.”