Ekonomi

Kamu bankasından özel sektör çalışanlarına sevindiren haber! 100 bin liraya kadar nakit verilecek

Halkbank tarafından özel sektör çalışanlarına özel kredi kampanyası başlatıldı. Bu kredi kampanyasında kredinin banka müşterilerine verileceği ifade edildi. 100 bin liraya kadar kredi verildiği belirtilerek yüzde 1,75 faiz oranı ile 36 ay vade imkanı sağlanacağı bildirildi.

Bu konu hakkında kredinin açıklaması Halkbank tarafından yapıldı. Bu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Özel sektörde çalışan müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,75’den başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredimizdir.”

FAİZ ORANLARI VE GERİ ÖDEME

100 bin lira kredi için tahsis ücretli yüzde 1,75 faiz oranı tahsis ücretsiz yüzde 1,80 faiz oranı işletilecektir. Geri ödeme seçenekleri ise “Aylık eşit taksitli, Artan taksitli, Azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, Serbest ödemeli” şeklinde belirtildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Halkbank İnternet Şubesi veya Halkbank Mobil Şube’ye giriş yaparak başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Halkbank şubeleri üzerinden de başvurular yapılabiliyor.

ÖRNEK ÖDEME VE AÇIKLAMASI 

Örnek ödeme ise şöyle oldu:

Yıllık toplam maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamakta olup örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir.

İlgili ürünleri bulunmayan veya başvuru talep etmeyen müşterilerimiz için; tahsis ücretli faiz oranı %1,85, tahsis ücretsiz faiz oranı ise %1,90 olarak uygulanacaktır.

Halkbank, gerektiğinde kredi şartlarında değişiklik yapma ve kredi kullandırımını durdurma hakkını saklı tutar.