Ekonomi

Kamu bankasından emeklilere sevindiren haber! Anında 5 bin lira verilecek

Kamu bankası Halkbank tarafından emekli vatandaşlar içim mini kredi kampanyası başlatıldı. Bu kampanya kapsamında acil nakit ihtiyaçları için emekli vatandaşlara anında 5 bin lira verilebileceği belirtildi. Konu hakkında Halkbank tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Maaşını Bankamızdan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimizin 5.000 TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları için aylık %1,71 faiz oranı ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 36 ay vadeli kredimizdir.”

FAİZ ORANI VE GERİ ÖDEME

5.000 TL’ye kadar krediyi aylık yüzde 1,71 faiz oranı kapsamında kullanabileceğiniz belirtildi. Ayrıca Halkbank tarafından tahsis ücretli olacağı belirtildi ve kredi ödemeleri için seçenekler şöyle duyuruldu:

Aylık eşit taksitli,

Artan taksitli,

Azalan taksitli,

3 ayda bir eşit taksitli,

Serbest ödemeli

BAŞVURU ŞEKLİ 

Maaşını Halkbank’tan alan veya maaşını bankaya taşıyan emeklilerin krediye başvuru yapabileceği başvuruların internet şubesi veya mobil şube üzerinden giriş yapılarak başvuru yapılabileceği bunun yanı sıra banka şubeleri üzerinden başvuru yapılabileceği belirtildi.

ÖRNEK ÖDEME 

Örnek ödeme kapsamında 5 bin lira kredi ve 36 ay vade ile yüzde 1,71 faiz oranı 26,25 tahsis ücreti ile taksit tutarı 197 lira oluyor.