Ekonomi

Kamu Bankası salgın sonrası 30 bin TL nakit desteği sağlıyor!

Kamu bankaları tarafından salgın döneminde ve salgın sonrası dönemde çeşitli kredi destekleri sağlandı. Halkbank tarafından destekler verilmeye devam ediyor. Banka müşterilerine 30 bin TL’ye kadar 6 ay geri ödemesiz nakit ödemesi yapıyor.

Türkiye’de hükümet 11 Mart tarihinde tespit edilen corona virüsü sonrası vatandaşlar için çeşitli destek ödemeleri yapmıştı. Kamu bankaları da salgın esnasında 10 bin TL’ye varan kredi ödemeleri yaptılar. Bu kapsamda Halkbank salgın sonrası desteklerine devam ediyor. Banka tarafından Sosyal Hayatı Destek Paketi’ kapsamında vatandaşlara 30 bin TL’ye varan ödemeler yapılıyor.

Banka destek hakkındaki açıklamasında, “Küresel pademiden normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması ile birlikte; müşterilerimizin mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev tekstil, çeyiz, küçük ev aletleri vb. ihtiyaçlarınızın karşılanmasının amacıyla aylık %0,55’ten başlayan faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 60 aya varan vade seçenekleriyle 30.000 TL’ye kadar Sosyal Hayatı Destek Kredi Paketi hizmete sunulmuştur.” İfadelerini kullanmıştı.

Tutar ve Ödeme Koşulları

Dilerseniz anlaşmalı firma ve/veya bayilerinden alınan proforma fatura/kesin fatura ile 30.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,89 faiz oranıyla ya da Bankamız müşterisi olup anlaşmalı olmayan firma/bayi/mağazadan alınan proforma fatura/kesin fatura ile %1,19 faiz oranıyla kullanabilirsiniz.

Kredi ödemelerinizi; aylık eşit taksitli olarak yapabilirsiniz.

Nasıl Faydalanabilirim?

Başvurularınızı buraya tıklayarak ya da en yakın Halkbank Şubemizi ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda, proforma fatura veya kesin fatura ile en yakın Halkbank Şubesi’ni ziyaret ederek kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi başvuru tutarınızın en fazla proforma / kesin fatura değeri kadar olması gerekmektedir.