Kamu

Kamu bankaları hangi otomobil firmaları ile anlaşmalı? Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası taşıt kredisi fırsatı!

Corona virüsü salgını sürecinde vatandaşlara destek olmak için 6 Ay geri ödemesiz 10 bin TL’ye kadar destek sağlayan, Ziraat Bankası, Vakıf Bankası ve Halk Bankası normalleşme dönemi için de harekete geçti. Bu kapsamda uygun finansmanlı taşıt, konut, eşya ve tatil kredileri sağlayacaklarını duyurdular. Kredilere yoğun ilgi gösteren vatandaşlar tarafından en çok, anlaşmalı otomobil firmaları merak ediliyor.

Araba almak isteyen vatandaşları sevindirecek haber kamu bankaları tarafından verildi. Ziraat Bankası, Vakıf Bankası ve Halk Bankası ortak yaptıkları açıklama ile sıfır ve ikinci el araç kredileri vereceklerini açıkladılar. Yerli araba araç modelleri için 0.49 ile 0.69 taşıt kredisi faiz uygulanacakken, ikinci eller için yüzde 0.82 faiz oranı açıklanırken 6 ay ertelemeli kredi kullanma imkanı duyuruldu. Şimdi sıfır araç almak isteyen vatandaşlar bankaların hangi otomobil markaları ile anlaşmalı olduklarını araştırıyor.

Ziraat Bankası ile anlaşmalı otomobil markaları:

Hyundai, Ford, Toyota, Fiat, Honda

Vakıfbank ile anlaşmalı otomobil markaları:

Fiat, Honda, Toyata, Hyundai

Halkbank ile anlaşmalı otomobil markaları:

Binek otomobiller:

Fiat, Toyata, Hyundai, Ford

Ticari otomobiller

BMC, Fiat, Ford, Mercedes, Otokar, Isuzu, Gaz, Karsan, Otokar

Ziraat Bankası taşıt kredisine ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

1.El-Sıfır Yerli Üretime Özel Taşıt Kredisi

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 – %0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunmaktayız.

50.000 TL tutarlı, 36 ay vade, aylık %0,69 faiz oranı, %0,50 kredi tahsis ücreti ile kullandırılan taşıt kredisinin yıllık maliyet oranı % 10,7983’tür.

2.El Taşıt Destek Kredisi

İkinci el binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize %0,82 faiz oranı azami 6 ay ödemesiz toplam azami 60 ay vadeli ile 2. El Taşıt Destek Kredisi ürünü sunmaktayız.

2. El Binek Otomobil ve Ticari Taşıt Kredilerinde azami üst limit 150 Bin TL olacaktır.

Bu kapsamda, 7 yaşına kadar ikinci el otomobiller için kredi kullanılabilecektir.

50.000 TL tutarlı, 36 ay vade, aylık %0,82 faiz oranı, %0,50 kredi tahsis ücreti ile kullandırılan taşıt kredisinin yıllık maliyet oranı % 12,8768’dir.