İzmir Haberleri

Kalpleri ısıtan ''Gönül Traşı'' projesi tam gaz devam

İzmirli tanınmış erkek kuaförü Samet Tan’ın başlatmış olduğu ‘Gönül Traşı’ projesi Kemalpaşa’nın ulaşımı zor olan bölgelerinde hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşların kalbini ısıtan projeyi başlatan ünlü kuaför Samet Tan, tam 3 yıldır maddi durumu yetersiz vatandaşlara ücretsiz traş hizmeti veriyor.

İlki Tire’de, 2’incisi Kaynaklar’da bulunan Suriye kampında, Bornova Görme Engelliler okulunda ve Yiğitler Köyü’nde gerçekleşen ‘Gönül Traşı Projesi’nin 3’üncüsü Kemalpaşa’nın ulaşımı zor olan dağ köylerinde gerçekleşecek.  

İHTİYACI OLAN BÖLGELER ÖNCELİĞİMİZ

Bu sene sadece çocuklara yönelik düzenlenmeyecek olan proje yaşlı ve bakıma ihtiyacı olan kişileri de kapsıyor. İzmir, Balıkesir, Denizli, Aydın, Bergama, Uşak, Selçuk, Didim’den yaklaşık 40 erkek kuaförünün bir hafta boyunca gönüllü olarak sürdüreceği hayır projesinin öncüsü Samet Tan,’’ Her bölgede her köyde maalesef kuaför bulunmuyor. Bu işe gönül verenler olarak özellikle ulaşımı zor ve bu işleme en çok ihtiyacı olan bölgeleri tercih ediyoruz. Saç bakımının yanı sıra kırtasiye, kıyafet, oyuncak yardımı da yapıyoruz.

İnsanların gözlerindeki mutluluk ışığını görmek tarifi olmayan, kelimelerle ifade edilemeyecek kadar özel bir duygu.  Bu işin parayla değil gönül ile yapılacağını göstermek istedik. Sadece çocukların saçlarına değil aynı zamanda evlerinden çıkamayan yaşlılarımıza, evlerinden çıkamayan hasta kardeşlerimize, ağabeylerimize da hizmet vererek hem yüzlerini hem de gönüllerini gülümsetiyoruz. Hayata olan motivasyonlarının artmasına katkı sağlıyoruz. Umarız bu proje ülkemizin diğer bölgelerindeki meslektaşlarımıza de örnek olur’ dedi.

Bir cevap yazın