Gündem

Kahreden haber! 7 günlük bebek koronavirüsten hayatını kaybetti

İran'ın güneyinde bulunan Buşehr kentinden acı haber geldi. İran'da 7 günlük bebeğin koronavirüsten dolayı hayatını kaybettiği öğrenilirken bugüne kadar 304 bin 204 kişide koronavirüs tespit edildi.

İran’ın güneyinde yer alan Buşehr kentinden 7 günlük bebekten acı haber geldi. Buşehr Eyaleti Koronavirüs ile Mücadele Konseyi Sekreteri Said Keşmiri 7 günlük bir bebeğin koronavirüsten hayatını kaybettiğini bildirirken şu anda toplamda 173 kişinin koronavirüs nedeniyle hastanelerde yattığını belirterek, “Hastanede yatışı gerçekleşenler arasından 23 kişi solunum cihazına bağlı” ifadelerinde bulundu.

16 BİN 766 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüs nedeniyle Buşehr Eyaleti’nde henüz 7 günlük olan bir bebeğin de hayatını kaybettiğini belirten Keşmiri, “Hayatını kaybedenler arasında kalp rahatsızlığı olan henüz 7 günlük bir bebek de bulunuyor. Hayatını kaybeden en yaşlı kişi ise 74 yaşındaki bir kadın” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz günlerde Rezevi Horasan eyaletine bağlı Günabad şehrinde ise 2 günlük bir bebek koronavirüs nedeni ile hayatını kaybetmişti.

İran’da bugüne kadar 304 bin 204 kişide koronavirüs tespit edilirken, 16 bin 766 kişi ise hayatını kaybetti.